Sağlık ve Fitnesste Yenilik: Reformer Pilates
Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen Pilates, vücut ve zihin uyumunu sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir egzersiz sistemidir. Kökeni 20. yüzyıla dayanan bu yöntem, esneklik, kas gücü, denge ve postür gibi alanlarda kapsamlı bir iyileştirme sunar.


Reformer Pilates, özel olarak tasarlanmış bir cihaz olan “Reformer” üzerinde yapılan bir tür Pilates egzersizidir. Reformer, yaylarla desteklenmiş kayar bir platform ve kayar kirişlerden oluşur. Bu kirişlerin direnci, egzersiz sırasında farklı kas gruplarını hedeflemek için ayarlanabilir. Reformer Pilates, mat Pilates’e göre daha yoğun bir egzersiz deneyimi sunar ve kas gücü, esneklik ve dengeyi geliştirmede etkili bir yöntemdir. Derin nefes alışverişi, doğru postür ve kontrollü hareketler üzerine odaklanır. Bu egzersizler, kasları güçlendirirken, esnekliği artırır ve vücut farkındalığını geliştirir. Fizyoterapist eşliğinde yapacağınız bu reformer pilates, her yaş ve kondisyon seviyesine hitap eder.


Kliniğimizde Sunduğumuz Hizmetler:
Kliniğimizde sağlık ve fitness alanında uzmanlaşmış bir ekip eşliğinde, Pilates ve Reformer Pilates hizmetleri sunmaktayız. İlk ders gerçekleştireceğiniz ücretsiz postür analizi ile ihtiyaç duyulan bölgelere özel egzersiz planlaması yapılmaktadır. Fizyoterapist eşliğinde gerçekleştirilen grup seansları ve bireysel dersler ile danışanlarımıza özel bir deneyim sunuyoruz.


Kliniğimizde Pilates ve Reformer Pilates ile;
– Kas gücünü artırabilir,
– Esnekliği geliştirebilir,
– Dengeyi iyileştirebilir,
– Postürü düzeltebilir ve
– Vücut farkındalığını
artırabilirsiniz.


Reformer Pilates, sağlıklı yaşam ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan etkili ve çok yönlü egzersiz yöntemleridir. Sağlıklı bir yaşam için adım atmak ve bedeninizin potansiyelini keşfetmek için bizimle iletişime geçin!